Padomi, dodoties uz CSDD braukšanas eksāmenu
Padomi, dodoties uz CSDD braukšanas eksāmenu
csdd-vadīšanas-eksāmens

csdd-vadīšanas-eksāmens

Plāno drīzumā doties uz CSDD braukšanas eksāmenu? Izlasi!

Esam sagatvojuši nelielu ieskatu, kas būtu jāņem vērā, dodoties uz CSDD braukšanas eksāmenu. Ieskaties un dodies uz eksāmenu sagatavojies!


Ja esi pabeidzis visas savas saistības ar autoskolu un nokārtojis CSDD teorijas eksāmenu, piedāvājam dažus vērtīgus padomus, kuri Tev varētu noderēt braukšanas eksāmenā.PADOMI PIRMS EKSĀMENA

1Kad labāk pieteikties eksāmenam?
Piesakies eksāmenam dienas gaišajā laikā, jo dienakts tumšajā laikā būs ne tikai grūtāk pamanīt ceļā apzīmējumus, gājējus un mazākas ieliņas, bet arī noteikt pretimbraucošā transportlīdzekļa braukšanas ātrumu.
2Kā rīkoties tieši pirms eksāmena sākuma?
CSDD ierasties ātrāk kā par plkst. 8.50 nav ieteicams, jo ēka tāpat būs slēgta, un gaidīšana tikai palielinās satraukumu. Kad kasē būsi samaksājis, lai maksimāli izvairītos no stresa, uz uzgaidāmo telpu dodies ne ātrāk kā 10min pirms eksāmena laika, jo uzgaidāmajā telpā vadītāja apliecības iegūšanu, kā arī visu laiku pīkst tablo atgādinājuma signāli.

Iekāpjot CSDD transportlīdzeklī, obligāti sev atbilstoši pieregulē:

 • spoguļus
 • drošības jostu
 • sēdekli
 • pārbaudi logu tīrītājus (priekšējos un aizmugurējos)
Noteikti pievērs uzmanību tam, kā slēdzas atpakaļgaita, jo dažiem transportlīdzekļiem tā slēdzas atšķirīgi, neskaidrību gadījumā, noteikti uzdod jautājumu CSDD inspektoram.

Eksāmena laikā:

 • CSDD inspektors komandas dos savlaicīgi un nepārprotami, ja komanda netiek dota, jāturpina braukt taisni (ja galvenais ceļš krustojumā maina virzienu un komanda netika dota, jāturpina braukt taisni, pa mazāk svarīgu ceļu) vai tur, kur ir atļauts. Ja inspektors dod vairākas komandas, esi uzmanīgs un pievērs tam pastiprinātu uzmanību, jo otrā komanda var ietekmēt pirmās izpildi!
 • Tavs uzdevums eksāmena laikā nav nobraukt maksimāli lielu distanci, bet iegūt vadītāja apliecību. Nekādā gadījumā, nepārsniedz maksimāli atļauto braukšanas ātrumu, ja līst lietus, snieg sniegs vai ceļa kvalitāte ir ievērojami slikta, droši vari braukt pat nedaudz (līdz 5km) lēnāk nekā atļauts, bet vēro, lai pārlieki nebremzētu plūsmu, savādāk tas arī var tikt atzīmēts kā nepietiekama kompetence!
 • Ja gadījumā inspektors mudina palielināt braukšanas ātrumu virs atļautā, pārjautā, vai tiešām un par cik km/h? Apzinies to, ka eksāmana brauciens tiek ierakstīts un strīdu gadījumā tas būs nozīmīgi!
 • Saņemot komandu, pārdomā manevru un izplāno rīcību. Izvērtē to, kurā joslā atrodies, vai nav nepieciešams pārkārtoties citā braukšanas joslā un, vai tas ir šobrīd iespējams, novērtē apkārtējo situāciju, savas iespējas un ierobežojumus (zīmes, ceļa apzīmējumus, luksoforus, tramvaja sliedes, citus satiksmes dalībniekus, piemēram, gājējus un velosipēda vadītājus), pārliecinies vai neesi uz vienvirziena ceļa un ieņem pareizu stāvokli uz brauktuves.
 • Nogriežoties krustojumā, dari to prātīgi, ievēro kādas zīmes ir uzstādītas uz tās brauktuves, kurā nogriezies. Sagatavo nepieciešamo pārnesumu un atlaid sajūga pedāli pirms iebrauc līkumā, turpini uzmanīgi skatīties zīmes un ceļa apzīmējumu, kā arī gājējus, kas var atklāties aiz krustojuma.
 • Ja tomēr esi Iebraucis krustojumā, kurā izveidojies sastrēgums, nekavējoties samaziniet braukšanas ātrumu. Iespējams, pārējie transportlīdzekļi sāks kustēties un Tev tomēr radīsies iespēja izkļūt no krustojuma neapstājoties.
 • Pēc manevra izdarīšanas nekavējies un pēc iespējas ātrāk sasniedz maksimāli atļauto braukšanas ātrumu, jo arī par nepamatoti lēnu braukšanu var tikt piešķirta nepilnīgi apgūta kompetence.
 • Pārkārtojoties joslās, pārliecinies, vai to drīkst darīt (novērtē situāciju sānos, aizmugurē, kā arī ceļā apzīmējumu).
 • Ja esi ieņēmis nepareizu joslu un inspektora komandu vairs nevari izpildīt, brauc tur, kur to atļauj zīmes vai ceļa apzīmējums (maršruta neievērošana būs mazāka kļūda kā pēkšņa bremzēšana joslā vai stūres raušana kādā virzienā no nepareiza stāvokļa uz brauktuves, neievērojot ceļa zīmes un apzīmējumus, vai vēl sliktāk, izveidojot avārijas situāciju)!
 • Ja ir radusies nestandarta situācija (izkritusi/izlijusi/izbirusi krava uz brauktuves, ceļa remonts, avārija, nepareizi novietots transportlīdzeklis utml.), neuztraucies, šādā situācijā Tu vajadzības gadījumā drīksti uzbraukt nepārtrauktajam ceļa apzīmējumam vai neievērot atsevišķas zīmes. Nesteidzies ar manevra izpildi, samazini braukšanas ātrumu, pārliecinies par drošību un tikai tad veic manevru!
Neaizmirsti! Atgriežoties CSDD, Tev nav jābrauc iekšā pa to pašu ceļu pa kuru izbrauci, bet gan nākamajā brauktuvē!

Pastāsti arī citiem: